Amphenol Industrial 80-190624-22S
80-190624-22S picture photo
Mfg. Part Number
80-190624-22S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG W/SOCKETS
Datasheet Download
80-190624-22S.pdf
Availability of 80-190624-22S
QUANTITY
80-190624-22S Order Process
Ship out your order
Specifications of 80-190624-22S
Internal Part NumberEIS-80-190624-22S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series-
Packaging-
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Ingress Protection-
Shell Material, Finish-
Contact Finish-
Features-
Contact Finish Thickness-
Current Rating-
Voltage - Rated-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)80-190624-22S
Related Links80-190, 80-190624-22S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
80-190624-22S Details Description
Related parts for 80-190624-22S
CONN RECEPT CPC 16POS STD SER 1 datasheet.pdf
IC OSC SGL TIMER 100KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
.050CL,CHAMP,VERT RCPT,100 POS datasheet.pdf
CONN MCX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 22.0000MHz 50ppm 20pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
DIODE SWITCHING 75V SOT363 datasheet.pdf