Preci-Dip 800-V3-005-20-001101
800-V3-005-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-005-20-001101
Brief Description
CONN HDR 5POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-005-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-005-20-001101
QUANTITY
800-V3-005-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-005-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-005-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package1,200
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions5
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-005-20-001101
Related Links800-V3-005, 800-V3-005-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-005-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-005-20-001101
CONN HEADER .100 SINGL STR 15POS datasheet.pdf
CAP CER 2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
Crystal 3.579545MHz 30ppm 17pF 200 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 10MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS TIN SMD datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
CABLE M12 IP69K CABLE 4P ANG 2M datasheet.pdf
SGE-245-2-1200 02000C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf