Preci-Dip 800-V3-007-30-001101
800-V3-007-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-007-30-001101
Brief Description
CONN HDR 7POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-007-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-007-30-001101
QUANTITY
800-V3-007-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-007-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-007-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package490
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions7
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-007-30-001101
Related Links800-V3-007, 800-V3-007-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-007-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-007-30-001101
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL CONDUIT SZ 21-G datasheet.pdf
CAP FILM 860UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES 3.6 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 43POS .100 L.104 datasheet.pdf
IMP100,O,H,V3P6C,UG,REW39 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V SOT23 datasheet.pdf