Preci-Dip 800-V3-009-6B-002101
800-V3-009-6B-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-009-6B-002101
Brief Description
CONN HDR 9POS 0.100 T/H
Datasheet Download
800-V3-009-6B-002101.pdf
Availability of 800-V3-009-6B-002101
QUANTITY
800-V3-009-6B-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-009-6B-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-009-6B-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package240
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions9
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-009-6B-002101
Related Links800-V3-009, 800-V3-009-6B-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-009-6B-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-009-6B-002101
MOSFET N-CH 30V 15A 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 40W datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Cap, Male Pins 30 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 16 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 50POS 180DEG SHLD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 5VOUT 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN CRIMP datasheet.pdf