Preci-Dip 800-V3-010-30-001101
800-V3-010-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-010-30-001101
Brief Description
CONN HDR 10POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-010-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-010-30-001101
QUANTITY
800-V3-010-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-010-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-010-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package600
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-010-30-001101
Related Links800-V3-010, 800-V3-010-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-010-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-010-30-001101
POT 25K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .050 SMD datasheet.pdf
TRANS PNP 32V 1A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN PIN 22-28AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 48POS datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 0.100 16 POS datasheet.pdf
RES SMD 1.01K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1.5W D5A datasheet.pdf