Preci-Dip 800-V3-012-22-002101
800-V3-012-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-012-22-002101
Brief Description
CONN HDR 12POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-012-22-002101.pdf
Availability of 800-V3-012-22-002101
QUANTITY
800-V3-012-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-012-22-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-012-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package260
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-012-22-002101
Related Links800-V3-012, 800-V3-012-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-012-22-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-012-22-002101
DSUB CABLE - CMM09G/AE09G/CMM09G datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 200MA 6-SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 8SOIC datasheet.pdf
DISPLAY TRIPLE DIGIT datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 45MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
PADLOCK WITH FLEXIBLE LAMINATED datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
REED SENSOR W/INTEGRAL FLOAT datasheet.pdf
CAP FILM 75UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf