Preci-Dip 800-V3-012-30-001101
800-V3-012-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-012-30-001101
Brief Description
CONN HDR 12POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-012-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-012-30-001101
QUANTITY
800-V3-012-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-012-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-012-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package400
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-012-30-001101
Related Links800-V3-012, 800-V3-012-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-012-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-012-30-001101
CONN EDGECARD 100PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE 500A 690V 2KN/110 AR UC datasheet.pdf
IC VOLT DET ADJ/1.5V SC70-5 datasheet.pdf
PLAST SEAL CAP 7/8" W/FIXNG BAND datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
SL 5.08HC/05/90G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 2POS PIN datasheet.pdf
CABLE TIE 2PIECE 8.0" datasheet.pdf