Preci-Dip 800-V3-014-22-002101
800-V3-014-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-014-22-002101
Brief Description
CONN HDR 14POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-014-22-002101.pdf
Availability of 800-V3-014-22-002101
QUANTITY
800-V3-014-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-014-22-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-014-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package230
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-014-22-002101
Related Links800-V3-014, 800-V3-014-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-014-22-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-014-22-002101
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 45NS 48SSOP datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.8A 10MSOP datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
IC DGTL POT 64POS 10K SGL 8LFCSP datasheet.pdf
RES 4.7M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
250 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 10% 1000VDC RAD datasheet.pdf