Preci-Dip 800-V3-014-30-001101
800-V3-014-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-014-30-001101
Brief Description
CONN HDR 14POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-014-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-014-30-001101
QUANTITY
800-V3-014-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-014-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-014-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package350
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-014-30-001101
Related Links800-V3-014, 800-V3-014-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-014-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-014-30-001101
SHOULDER SCREW HEX 6-32 datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 22-16AWG #10 datasheet.pdf
RES SMD 17.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 32POS 2MM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC DO214AB datasheet.pdf
OSC MEMS 19.44MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf