Preci-Dip 800-V3-014-32-002101
800-V3-014-32-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-014-32-002101
Brief Description
CONN HDR 14POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-014-32-002101.pdf
Availability of 800-V3-014-32-002101
QUANTITY
800-V3-014-32-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-014-32-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-014-32-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package230
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-014-32-002101
Related Links800-V3-014, 800-V3-014-32-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-014-32-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-014-32-002101
IC OTP 1MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 5MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 378MA 1.3 OHM datasheet.pdf
IC REG FLYBCK INV ISO 3.6A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf