Preci-Dip 800-V3-020-20-001101
800-V3-020-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-020-20-001101
Brief Description
CONN HDR 20POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-020-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-020-20-001101
QUANTITY
800-V3-020-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-020-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-020-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package300
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-020-20-001101
Related Links800-V3-020, 800-V3-020-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-020-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-020-20-001101
IC VREF SERIES ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92 datasheet.pdf
ENCODER MODULE 3CH 1/2" datasheet.pdf
SW GUARD LOCK 2NC+1NC/1NO 24VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
VHDM BP 8R 10C SHIELD ADV MATE datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IP CORE VIDEO FRAME BUFFER XP2 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1.25W DO214AC datasheet.pdf