Preci-Dip 800-V3-020-22-002101
800-V3-020-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-020-22-002101
Brief Description
CONN HDR 20POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-020-22-002101.pdf
Availability of 800-V3-020-22-002101
QUANTITY
800-V3-020-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-020-22-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-020-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package160
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-020-22-002101
Related Links800-V3-020, 800-V3-020-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-020-22-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-020-22-002101
CAP TANT 100UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 25NS 132QFP datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf