Preci-Dip 800-V3-021-30-001101
800-V3-021-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-021-30-001101
Brief Description
CONN HDR 21POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-021-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-021-30-001101
QUANTITY
800-V3-021-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-021-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-021-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package250
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-021-30-001101
Related Links800-V3-021, 800-V3-021-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-021-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-021-30-001101
RES SMD 332 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 4.9"L X 4.9"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 191 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 24VDC datasheet.pdf