Preci-Dip 800-V3-022-20-001101
800-V3-022-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-022-20-001101
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 22POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-022-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-022-20-001101
QUANTITY
800-V3-022-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-022-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-022-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package250
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series800
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness29.5µin (0.75µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-022-20-001101
Related Links800-V3-022, 800-V3-022-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-022-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-022-20-001101
REG 0.8-1.575V 20A 3.3VIN VERT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 51K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN DSUB RCPT 5W5 HSG datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 40POS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 5W SMBJ datasheet.pdf
OSC VCTCXO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf