Preci-Dip 800-V3-025-20-001101
800-V3-025-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-025-20-001101
Brief Description
CONN HDR 25POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
800-V3-025-20-001101.pdf
Availability of 800-V3-025-20-001101
QUANTITY
800-V3-025-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-025-20-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-025-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package200
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions25
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-025-20-001101
Related Links800-V3-025, 800-V3-025-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-025-20-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-025-20-001101
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 3A ATV datasheet.pdf
TIP STAIN-STEEL SHARP-PT .06"DMM datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CABLE UMC PLUG-PLUG 1.13 300MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
330UF 25V 10X20MM 125C 3000H datasheet.pdf