Preci-Dip 800-V3-026-12-002101
800-V3-026-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-026-12-002101
Brief Description
CONN HDR 26POS 0.100 T/H
Datasheet Download
800-V3-026-12-002101.pdf
Availability of 800-V3-026-12-002101
QUANTITY
800-V3-026-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-026-12-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-026-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package140
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-026-12-002101
Related Links800-V3-026, 800-V3-026-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-026-12-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-026-12-002101
DIODE ZENER ARRAY 27V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 423V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
CAP ROCKER PADDLE AMBER datasheet.pdf
KRIMPING DIE (ATP-BB-475-I2) datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HSG WITH 2 LEVERS SIZE 24 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf