Preci-Dip 800-V3-027-30-001101
800-V3-027-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-027-30-001101
Brief Description
CONN HDR 27POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-027-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-027-30-001101
QUANTITY
800-V3-027-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-027-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-027-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package200
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-027-30-001101
Related Links800-V3-027, 800-V3-027-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-027-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-027-30-001101
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 548-FCBGA datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS62090-063 datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 55.97VC P600 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf