Preci-Dip 800-V3-030-12-002101
800-V3-030-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-030-12-002101
Brief Description
CONN HDR 30POS 0.100 T/H
Datasheet Download
800-V3-030-12-002101.pdf
Availability of 800-V3-030-12-002101
QUANTITY
800-V3-030-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-030-12-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-030-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package120
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-030-12-002101
Related Links800-V3-030, 800-V3-030-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-030-12-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-030-12-002101
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
FUSE GLASS 3.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 4.02 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 920 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 5POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE10 PG21 datasheet.pdf
MICRO 51C S 12" WHT datasheet.pdf