Preci-Dip 800-V3-032-30-001101
800-V3-032-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-032-30-001101
Brief Description
CONN HDR 32POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-032-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-032-30-001101
QUANTITY
800-V3-032-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-032-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-032-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package200
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-032-30-001101
Related Links800-V3-032, 800-V3-032-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-032-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-032-30-001101
MOSFET N-CH 400V 1.7A DPAK datasheet.pdf
IC ARM7 MCU FLASH 256K 144-LQFP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A SOD123L datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 3V 20HTSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET .35MM 100POS SMD datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
CONN HDR 2MM TIN 12POS R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf