Preci-Dip 800-V3-032-6B-002101
800-V3-032-6B-002101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-032-6B-002101
Brief Description
CONN HDR 32POS 0.100 T/H
Datasheet Download
800-V3-032-6B-002101.pdf
Availability of 800-V3-032-6B-002101
QUANTITY
800-V3-032-6B-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-032-6B-002101
Internal Part NumberEIS-800-V3-032-6B-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-032-6B-002101
Related Links800-V3-032, 800-V3-032-6B-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-032-6B-002101 Details Description
Related parts for 800-V3-032-6B-002101
AC/DC CONVERTER 5V 12V -5V -12V datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMB datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V TSOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 27.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 500A 3TOWER datasheet.pdf
EMITTER IR 950NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 345MA 1.25 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC MICROSMP datasheet.pdf
THERMOSTAT 80 DEG NO 8-DIP datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf