Preci-Dip 800-V3-039-40-001101
800-V3-039-40-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-039-40-001101
Brief Description
CONN HDR 39POS 0.100 SMD R/A
Datasheet Download
800-V3-039-40-001101.pdf
Availability of 800-V3-039-40-001101
QUANTITY
800-V3-039-40-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-039-40-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-039-40-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package150
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions39
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-039-40-001101
Related Links800-V3-039, 800-V3-039-40-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-039-40-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-039-40-001101
JUMPER-H1507TR/A2015N/X 6" datasheet.pdf
JUMPER-H1505TR/A3048N/H1505TR10" datasheet.pdf
CAP FILM 2.5UF 10% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-HTSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW EMT3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS 5.00MM NAT datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf