Preci-Dip 800-V3-051-20-101101
800-V3-051-20-101101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-051-20-101101
Brief Description
CONN HDR 51POS 0.200 T/H
Datasheet Download
800-V3-051-20-101101.pdf
Availability of 800-V3-051-20-101101
QUANTITY
800-V3-051-20-101101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-051-20-101101
Internal Part NumberEIS-800-V3-051-20-101101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package120
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions51
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.200" (5.08mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-051-20-101101
Related Links800-V3-051, 800-V3-051-20-101101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-051-20-101101 Details Description
Related parts for 800-V3-051-20-101101
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 120NS 32VSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 0.931 OHM 1% 2W 4124 datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
RES 180K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P3T datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf