Preci-Dip 800-V3-054-30-001101
800-V3-054-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-054-30-001101
Brief Description
CONN HDR 54POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-054-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-054-30-001101
QUANTITY
800-V3-054-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-054-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-054-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions54
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-054-30-001101
Related Links800-V3-054, 800-V3-054-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-054-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-054-30-001101
FUSE PTC 3.0A 250V TELECOM RADL datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 8CH HI SPEED 38QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8VDFN datasheet.pdf
WIRING TROUGH STEEL 6X6X18" GREY datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CLAMP GROUNDING PIPE BRONZE datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf