Preci-Dip 800-V3-057-20-101101
800-V3-057-20-101101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-057-20-101101
Brief Description
CONN HDR 57POS 0.200 T/H
Datasheet Download
800-V3-057-20-101101.pdf
Availability of 800-V3-057-20-101101
QUANTITY
800-V3-057-20-101101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-057-20-101101
Internal Part NumberEIS-800-V3-057-20-101101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package110
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions57
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.200" (5.08mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-057-20-101101
Related Links800-V3-057, 800-V3-057-20-101101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-057-20-101101 Details Description
Related parts for 800-V3-057-20-101101
IDC CABLE - MDM16T/MC16G/MDM16T datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 770MA 300 MOHM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
VARISTOR 198V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC DIFF XDSL DVR AMP 20-HTSSOP datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR CONTACTOR 20A 48V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 2W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf