Preci-Dip 800-V3-057-30-001101
800-V3-057-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-057-30-001101
Brief Description
CONN HDR 57POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-057-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-057-30-001101
QUANTITY
800-V3-057-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-057-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-057-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package60
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions57
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-057-30-001101
Related Links800-V3-057, 800-V3-057-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-057-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-057-30-001101
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONN CAP (COVER) FOR TRB JACKS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 558V 15KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf