Preci-Dip 800-V3-064-30-001101
800-V3-064-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
800-V3-064-30-001101
Brief Description
CONN HDR 64POS 0.100 SMD
Datasheet Download
800-V3-064-30-001101.pdf
Availability of 800-V3-064-30-001101
QUANTITY
800-V3-064-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 800-V3-064-30-001101
Internal Part NumberEIS-800-V3-064-30-001101
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)800-V3-064-30-001101
Related Links800-V3-064, 800-V3-064-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
800-V3-064-30-001101 Details Description
Related parts for 800-V3-064-30-001101
TRANS NPN 25V 5A TO-126 datasheet.pdf
RES SMD 8.66M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1.2-20UNF-2A 1-5V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf