Preci-Dip 802-V3-018-32-002101
802-V3-018-32-002101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-018-32-002101
Brief Description
CONN HDR 18POS 0.100 SMD
Datasheet Download
802-V3-018-32-002101.pdf
Availability of 802-V3-018-32-002101
QUANTITY
802-V3-018-32-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-018-32-002101
Internal Part NumberEIS-802-V3-018-32-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package180
Series802
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-018-32-002101
Related Links802-V3-018, 802-V3-018-32-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-018-32-002101 Details Description
Related parts for 802-V3-018-32-002101
FLASH CHIP 8260ADS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A MPG06 datasheet.pdf
RES 2.91K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
COAX CABLE-TWINAXIAL datasheet.pdf
AB 14C 12#16, 2#12 SKT PLUG datasheet.pdf
LED 1/2" DOME RED 24VDC TERM datasheet.pdf