Preci-Dip 802-V3-024-10-193101
802-V3-024-10-193101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-024-10-193101
Brief Description
CONN HDR 24POS 0.100 T/H
Datasheet Download
802-V3-024-10-193101.pdf
Availability of 802-V3-024-10-193101
QUANTITY
802-V3-024-10-193101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-024-10-193101
Internal Part NumberEIS-802-V3-024-10-193101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package80
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.118" (3.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-024-10-193101
Related Links802-V3-024, 802-V3-024-10-193101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-024-10-193101 Details Description
Related parts for 802-V3-024-10-193101
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 220 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
PMI NEON DATALITE CLR 22K STOVE datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
DDMAMF50SNMF0 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
GRN METAL, MUSHROOM TRANS datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 7-20V 1.25A datasheet.pdf