Preci-Dip 802-V3-024-12-002101
802-V3-024-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-024-12-002101
Brief Description
CONN HDR 24POS 0.100 T/H
Datasheet Download
802-V3-024-12-002101.pdf
Availability of 802-V3-024-12-002101
QUANTITY
802-V3-024-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-024-12-002101
Internal Part NumberEIS-802-V3-024-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package150
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions24
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-024-12-002101
Related Links802-V3-024, 802-V3-024-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-024-12-002101 Details Description
Related parts for 802-V3-024-12-002101
FUSE CLIP CART 250V 30A CHASSIS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
DISPLAY LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
PTC THERMISTOR datasheet.pdf
RES SMD 3.72K OHM 0.1% 1/5W 1506 datasheet.pdf
PNL MNT 24V WHITE 8MM datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP 33 UF 20% 50 V datasheet.pdf