Preci-Dip 802-V3-038-12-002101
802-V3-038-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-038-12-002101
Brief Description
CONN HDR 38POS 0.100 T/H
Datasheet Download
802-V3-038-12-002101.pdf
Availability of 802-V3-038-12-002101
QUANTITY
802-V3-038-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-038-12-002101
Internal Part NumberEIS-802-V3-038-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package100
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-038-12-002101
Related Links802-V3-038, 802-V3-038-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-038-12-002101 Details Description
Related parts for 802-V3-038-12-002101
RES SMD 57.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OSC SILICON 7.3728MHZ 8-MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 2.03K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
LHT EX SOLDERING TIP 7.0MM datasheet.pdf
CAP FILM 470 NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
TV 37C 37#22D PIN RECP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V DO41 datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0805 C0G 0.01レF 50V datasheet.pdf