Preci-Dip 802-V3-038-22-002101
802-V3-038-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-038-22-002101
Brief Description
CONN HDR 38POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
802-V3-038-22-002101.pdf
Availability of 802-V3-038-22-002101
QUANTITY
802-V3-038-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-038-22-002101
Internal Part NumberEIS-802-V3-038-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package80
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-038-22-002101
Related Links802-V3-038, 802-V3-038-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-038-22-002101 Details Description
Related parts for 802-V3-038-22-002101
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
1201LF METRAL RCT STR PF 5X6 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
KIT DEMO FOR ADS1292 datasheet.pdf
RES 34 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
EGR EG3 24VDC 1A/1R NO & NC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf