Preci-Dip 802-V3-038-30-001101
802-V3-038-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-038-30-001101
Brief Description
CONN HDR 38POS 0.100 SMD
Datasheet Download
802-V3-038-30-001101.pdf
Availability of 802-V3-038-30-001101
QUANTITY
802-V3-038-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-038-30-001101
Internal Part NumberEIS-802-V3-038-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package100
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-038-30-001101
Related Links802-V3-038, 802-V3-038-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-038-30-001101 Details Description
Related parts for 802-V3-038-30-001101
TVS DIODE 136VWM 219VC DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 590MA 116 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 2W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 7343 datasheet.pdf