Preci-Dip 802-V3-046-22-002101
802-V3-046-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-046-22-002101
Brief Description
CONN HDR 46POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
802-V3-046-22-002101.pdf
Availability of 802-V3-046-22-002101
QUANTITY
802-V3-046-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-046-22-002101
Internal Part NumberEIS-802-V3-046-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-046-22-002101
Related Links802-V3-046, 802-V3-046-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-046-22-002101 Details Description
Related parts for 802-V3-046-22-002101
CONN HEADER 24POS .156 R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 2X20 WH TRANSM datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 16POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
A5 1.5KW 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf