Preci-Dip 802-V3-046-32-002101
802-V3-046-32-002101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-046-32-002101
Brief Description
CONN HDR 46POS 0.100 SMD
Datasheet Download
802-V3-046-32-002101.pdf
Availability of 802-V3-046-32-002101
QUANTITY
802-V3-046-32-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-046-32-002101
Internal Part NumberEIS-802-V3-046-32-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package70
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions46
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-046-32-002101
Related Links802-V3-046, 802-V3-046-32-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-046-32-002101 Details Description
Related parts for 802-V3-046-32-002101
RES SMD 62 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC STATIC SHFT REG 8STG 16-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 4SLOT 4POS datasheet.pdf
RES NTWRK 16 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES 18.4K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 40POS datasheet.pdf