Preci-Dip 802-V3-050-12-002101
802-V3-050-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-050-12-002101
Brief Description
CONN HDR 50POS 0.100 T/H
Datasheet Download
802-V3-050-12-002101.pdf
Availability of 802-V3-050-12-002101
QUANTITY
802-V3-050-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-050-12-002101
Internal Part NumberEIS-802-V3-050-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package80
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-050-12-002101
Related Links802-V3-050, 802-V3-050-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-050-12-002101 Details Description
Related parts for 802-V3-050-12-002101
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 40MHZ 24SSOP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A/0.3A 10SON datasheet.pdf
IC MCU USB OTP-16K-QFN28 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 145MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
1203GC W25FT 16-3-SO 1447 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 350MA 600 MOHM datasheet.pdf