Preci-Dip 802-V3-064-20-001101
802-V3-064-20-001101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-064-20-001101
Brief Description
CONN HDR 64POS 0.100 T/H R/A
Datasheet Download
802-V3-064-20-001101.pdf
Availability of 802-V3-064-20-001101
QUANTITY
802-V3-064-20-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-064-20-001101
Internal Part NumberEIS-802-V3-064-20-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package64
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions64
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.195" (4.95mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-064-20-001101
Related Links802-V3-064, 802-V3-064-20-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-064-20-001101 Details Description
Related parts for 802-V3-064-20-001101
SENSOR 1MBAR D 4V DUAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS MTA-156 22AWG datasheet.pdf
LED 7SEG 4" SGL 565NM GRN CA datasheet.pdf
CAP CER 1PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 1.91K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.5MM DIP datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 31 CKTS LGT 203 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf