Preci-Dip 802-V3-066-30-001101
802-V3-066-30-001101 picture photo
Mfg. Part Number
802-V3-066-30-001101
Brief Description
CONN HDR 66POS 0.100 SMD
Datasheet Download
802-V3-066-30-001101.pdf
Availability of 802-V3-066-30-001101
QUANTITY
802-V3-066-30-001101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 802-V3-066-30-001101
Internal Part NumberEIS-802-V3-066-30-001101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package60
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.191" (4.85mm)
Mounting TypeSurface Mount
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)802-V3-066-30-001101
Related Links802-V3-066, 802-V3-066-30-001101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
802-V3-066-30-001101 Details Description
Related parts for 802-V3-066-30-001101
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS MALE PANEL #20 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 350MA 800 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 1CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONN FML 80POS 4ROW SMD GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 200MW SOD523 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
72P + PE MALE INSERT 10A 250V/UL datasheet.pdf