Preci-Dip 804-V3-015-12-002101
804-V3-015-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-015-12-002101
Brief Description
CONN HDR 15POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-015-12-002101.pdf
Availability of 804-V3-015-12-002101
QUANTITY
804-V3-015-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-015-12-002101
Internal Part NumberEIS-804-V3-015-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package220
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-015-12-002101
Related Links804-V3-015, 804-V3-015-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-015-12-002101 Details Description
Related parts for 804-V3-015-12-002101
CONN FMLE RCPT 6+PE SOLDER SILVR datasheet.pdf
BERGSTIK HEADER STR SR datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
BOOT MOLDED ELAST FLUID RESIST datasheet.pdf
OSC MEMS 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 0.365 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf