Preci-Dip 804-V3-027-22-002101
804-V3-027-22-002101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-027-22-002101
Brief Description
CONN HDR 27POS 2.54MM T/H R/A
Datasheet Download
804-V3-027-22-002101.pdf
Availability of 804-V3-027-22-002101
QUANTITY
804-V3-027-22-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-027-22-002101
Internal Part NumberEIS-804-V3-027-22-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package110
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-027-22-002101
Related Links804-V3-027, 804-V3-027-22-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-027-22-002101 Details Description
Related parts for 804-V3-027-22-002101
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 1206 datasheet.pdf
SIDACTOR 130V 400A PROT 6SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 216V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
LED RS ARRAY WHITE 6600 LM datasheet.pdf
EDGEON SQUARE 10 NI .375 CNTR datasheet.pdf
ANTENNA MULTI-BAND 3DB-MEG NMO datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
68UF 50V 8.5X17 105C RAD datasheet.pdf