Preci-Dip 804-V3-030-12-002101
804-V3-030-12-002101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-030-12-002101
Brief Description
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-030-12-002101.pdf
Availability of 804-V3-030-12-002101
QUANTITY
804-V3-030-12-002101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-030-12-002101
Internal Part NumberEIS-804-V3-030-12-002101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package120
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.141" (3.60mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-030-12-002101
Related Links804-V3-030, 804-V3-030-12-002101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-030-12-002101 Details Description
Related parts for 804-V3-030-12-002101
PLUG 60POS DOUBLE ROW STRAIGHT datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER DUAL 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 4.0960MHz 50ppm 20pF 150 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.1MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf