Preci-Dip 804-V3-069-10-193101
804-V3-069-10-193101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-069-10-193101
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 69POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-069-10-193101.pdf
Availability of 804-V3-069-10-193101
QUANTITY
804-V3-069-10-193101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-069-10-193101
Internal Part NumberEIS-804-V3-069-10-193101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series804
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions69
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.118" (3.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness29.5µin (0.75µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-069-10-193101
Related Links804-V3-069, 804-V3-069-10-193101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-069-10-193101 Details Description
Related parts for 804-V3-069-10-193101
PRINTER HANDHELD ENHANCED LS3E datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 4W 8230 datasheet.pdf
RES 40.8 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf