Preci-Dip 804-V3-084-10-193101
804-V3-084-10-193101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-084-10-193101
Brief Description
CONN HDR 84POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-084-10-193101.pdf
Availability of 804-V3-084-10-193101
QUANTITY
804-V3-084-10-193101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-084-10-193101
Internal Part NumberEIS-804-V3-084-10-193101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package30
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series804
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions84
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.118" (3.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-084-10-193101
Related Links804-V3-084, 804-V3-084-10-193101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-084-10-193101 Details Description
Related parts for 804-V3-084-10-193101
CONN HEADR BRKWAY .100 44POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE SCSI W/BRACKET 21" datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 3V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 500MA AXIAL datasheet.pdf
MINIMC TP-TX/FX-CWDM-SM1450-SC datasheet.pdf
FIXED IND 0.7NH 320MA 400 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf