Preci-Dip 804-V3-093-10-193101
804-V3-093-10-193101 picture photo
Mfg. Part Number
804-V3-093-10-193101
Brief Description
CONN HDR 93POS 2.54MM T/H
Datasheet Download
804-V3-093-10-193101.pdf
Availability of 804-V3-093-10-193101
QUANTITY
804-V3-093-10-193101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 804-V3-093-10-193101
Internal Part NumberEIS-804-V3-093-10-193101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series804
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions93
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows3
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.118" (3.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)804-V3-093-10-193101
Related Links804-V3-093, 804-V3-093-10-193101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
804-V3-093-10-193101 Details Description
Related parts for 804-V3-093-10-193101
LED RED CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 800MA 240 MOHM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 17MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 2INSERTS 26/33C4POS datasheet.pdf
RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 274 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
515 SHORT WIRE WRAP CONTACT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE SKT datasheet.pdf