Vishay/Sprague 80D153P025MD2DE3
80D153P025MD2DE3 picture photo
Mfg. Part Number
80D153P025MD2DE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
15000UF 25V 35X40 85C SI
Datasheet Download
80D153P025MD2DE3.pdf
Availability of 80D153P025MD2DE3
QUANTITY
80D153P025MD2DE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 80D153P025MD2DE3
Internal Part NumberEIS-80D153P025MD2DE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)80D153P025MD2DE3
Related Links80D153P0, 80D153P025MD2DE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
80D153P025MD2DE3 Details Description
Related parts for 80D153P025MD2DE3
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A SMA datasheet.pdf
PLUG BANA STD RT ANGLE SHROUDED datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 750MA 430 MOHM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 300MA 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DC/DC CONVERT QUAD 15V 6.4A datasheet.pdf
IC REG MULTI CONFIG 5V 3A TO263 datasheet.pdf
HAN TC70 FEMALE CONTACT 6MM datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 5% 3.9W 0603 datasheet.pdf