Vishay/Sprague 80D221P250JD2DE3
80D221P250JD2DE3 picture photo
Mfg. Part Number
80D221P250JD2DE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
220UF 250V 25X40 85C SI
Datasheet Download
80D221P250JD2DE3.pdf
Availability of 80D221P250JD2DE3
QUANTITY
80D221P250JD2DE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 80D221P250JD2DE3
Internal Part NumberEIS-80D221P250JD2DE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)80D221P250JD2DE3
Related Links80D221P2, 80D221P250JD2DE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
80D221P250JD2DE3 Details Description
Related parts for 80D221P250JD2DE3
CONN TERM BLK FIXED BRIDGE datasheet.pdf
DMM PKT W/FREQ & PACTNCE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 26POS PIN datasheet.pdf
RES 60.4 OHM .3W 1% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
OSC VCTCXO 40.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS40428 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf