Vishay/Sprague 80D221P250JD2DE3
80D221P250JD2DE3 picture photo
Mfg. Part Number
80D221P250JD2DE3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
220UF 250V 25X40 85C SI
Datasheet Download
80D221P250JD2DE3.pdf
Availability of 80D221P250JD2DE3
QUANTITY
80D221P250JD2DE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 80D221P250JD2DE3
Internal Part NumberEIS-80D221P250JD2DE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)80D221P250JD2DE3
Related Links80D221P2, 80D221P250JD2DE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
80D221P250JD2DE3 Details Description
Related parts for 80D221P250JD2DE3
CONN HEADER LOPROFILE 51POS .100 datasheet.pdf
VARISTOR 1080V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 4X50K EE 20-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 52.3 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
RES 12.906K OHM 1/5W .005% RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf