Twin Industries 8100-SMT3
8100-SMT3 picture photo
Mfg. Part Number
8100-SMT3
Manufacturer
Product Category
Adapter, Breakout Boards
Brief Description
ADAPTER BRD PLCC20/28/44/64/84
Datasheet Download
8100-SMT3.pdf
Availability of 8100-SMT3
QUANTITY
8100-SMT3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8100-SMT3
Internal Part NumberEIS-8100-SMT3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Prototyping Products
FamilyAdapter, Breakout Boards
Series-
Proto Board TypeSMD to Plated Through Hole Board
Package AcceptedPLCC
Size / Dimension6.00" x 6.00" (152.4mm x 152.4mm)
Number of Positions-
Hole Diameter-
Board Thickness0.062" (1.57mm) 1/16"
Material-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8100-SMT3
Related Links8100, 8100-SMT3 Datasheet, Twin Industries Distributor
8100-SMT3 Details Description
Related parts for 8100-SMT3
RES SMD 511K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 128MB datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 60V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
IC RF TXRX ZIGBEE 2.4GHZ 48-QLP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 180POS .050" datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 15POS datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
12POS CONN W/KEYING datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/10W 0805 datasheet.pdf