Twin Industries 8100-SMT6
8100-SMT6 picture photo
Mfg. Part Number
8100-SMT6
Brief Description
ADAPTER BOARD SMT QFP44/100/160
Datasheet Download
8100-SMT6.pdf
Availability of 8100-SMT6
QUANTITY
8100-SMT6 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8100-SMT6
Internal Part NumberEIS-8100-SMT6
Package AcceptedSOIC
Size / Dimension4.20" x 4.20" (106.6mm x 106.6mm)
Number of Positions-
Hole Diameter-
Board Thickness0.062" (1.57mm) 1/16"
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8100-SMT6
Related Links8100, 8100-SMT6 Datasheet, Twin Industries Distributor
8100-SMT6 Details Description
Related parts for 8100-SMT6
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
WELD CABLE 1/0AWG 600V RED 2000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 1% 20W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 178 TYPE A 38POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
TV 3C 3#20 PIN PLUG datasheet.pdf
1700 MHz to 2400 MHz GaAs Matched RF PA Predriver IC datasheet.pdf