Twin Industries 8100-SMT8
8100-SMT8 picture photo
Mfg. Part Number
8100-SMT8
Brief Description
ADAPTER BOARD SMT SOIC MED/TINY
Datasheet Download
8100-SMT8.pdf
Availability of 8100-SMT8
QUANTITY
8100-SMT8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 8100-SMT8
Internal Part NumberEIS-8100-SMT8
Package AcceptedSOIC
Size / Dimension6.00" x 4.00" (152.4mm x 101.6mm)
Number of Positions-
Hole Diameter-
Board Thickness0.062" (1.57mm) 1/16"
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)8100-SMT8
Related Links8100, 8100-SMT8 Datasheet, Twin Industries Distributor
8100-SMT8 Details Description
Related parts for 8100-SMT8
RES SMD 3.83K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 10% 2413 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS R/A SMD TIN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
4834 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf