Preci-Dip 811-S1-003-10-014101
811-S1-003-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-003-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-003-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-003-10-014101
QUANTITY
811-S1-003-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-003-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-003-10-014101
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package410
Connector TypePiston
Number of Contacts3
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)811-S1-003-10-014101
Related Links811-S1-003, 811-S1-003-10-014101 Datasheet, Preci-Dip Distributor
811-S1-003-10-014101 Details Description
Related parts for 811-S1-003-10-014101
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM 48.3VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 5POS PCB datasheet.pdf
LED BLUE DIFF 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
CRYSTAL 40.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf